Jõulurõõmu tulemine

Jõulurõõmu tulemine

Ongi käes taas see aeg! Eilne toomapäev on möödas ning nüüdseks oleme jõudnud aega, mida ongi kõige õigem nimetada jõuluajaks, mis kestab kolmekuningapäevani ehk 6. jaanuarini.

Kindlasti osa jõulurõõmust vähemasti täiskasvanute jaoks on see, et nüüd võib mõneks ajaks kõrvale jätta kõik töised mõtted ja mured ning olla rõõmsasti pereringis, et tõeliselt osa saada jõuludest. Lastelegi pakub koolivaheaeg suurt rõõmu, eriti ju veel siis, kui õues lumi.

Nii võikski ehk tõdeda, et tõeline jõulurõõm on see, kui saame rahulikult ja ilma muretsemata oma päevi õhtusse saata, saame teha head ja olla koos nendega, kes on meile kõige armsamad. Just samamoodi oli kõik jõuluööl Petlemma linnas, kuhu Maarja ja Joosep olid rännanud, et panna oma nimed kirja rahvaloenduse jaoks, mille keiser Augustus oli välja kuulutanud. Nad olid küll rändamas ja võõras linnas, kuid tõeline rõõm nende jaoks saabus Jeesuslapse sünniga, tõotatud armutooja ilmaletulemisega sel ööl.

Väikese Jeesuse sünniga saigi alguse Jumala päästeplaan kogu inimkonna jaoks ja see plaan kestab ikka veel endiselt, sest rõõmusõnum armastuse võidust ei ole veel kõikide inimesteni jõudnud. Nii on kindlasti ka nende jõulude aegu kahjuks neid, kes ei saa osa tõelisest jõulurõõmust, sest peavad tundma hirmu või kurbust. Aga see saab olla nii üksnes sellepärast, et Jumala armastuse soojust ei ole osatud mõista ja enese jaoks avastada.

Lihtsam on ju ikka kõike silmaga mõõta, kui südamega tunda. Kuid armastuse soojuse mõistmine vajab südamega tundmist!

Kirikus, kuhu me ju paljud jõuluaegu erinevatele sündmustele koguneme, on ka ju tegelikult nii, et kõike me ei oska selles mõistusega mõõta ja kõike ka silmadega ei oska vaadata, kuid miski imeline ja hea rahutunne puudutab seal meie südameid. Rahutunne, mis tekitabki südamesse erilise kerguse ja rõõmu. See ongi jõulurõõm, koos kõikide oma kaunite laulude, kuuselõhna ja küünlasäraga, koos soojade kallistuste, rõõmsate naeratuste ja helge tundega südames.

Soovin teile, head viimsilased, imelisi, rahurohkeid ja rõõmuküllaseid jõulupühi ning jõuluaega palju headust, usku, lootust ja armastust! Hoidkem oma perekonda, hooligem kõigist, kes on teie ümber, ja naeratagem ka neile, kellele ehk muidu ei ole julgust otsagi vaadata, sest just see on aeg, kus kõik pinged võivad jääda selja taha ja me inimestena võimegi olla lihtsalt siirad. Üheskoos rõõmustada ja rahulikult päevasid õhtusse saata.

Mikk Leedjärv
EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse vaimulik