2025. aasta jaanuaris toimuvad korralised koguduste juhtorganite valimised kogu Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus. Nii ka meie Viimsi Püha Jaakobi koguduses. Valimisperioodiks on 4 aastat, nii et nendel valimistel saab meie kogudus suuna ja eestvedajad aastani 2029.

Kogudus on juriidilises vaates organisatsioonina vägagi sarnane mittetulundusühinguga, ehk siis liikmeskond valib enda hulgast nõukogu ja nõukogu omakorda juhatuse. Ning nende kahe organi ülesandeks on koguduseelu juhtimine ja korraldamine.

Siia lehele koondub kõik teave, mis seostub meie koguduse valimistega.

Kõikide valimistega seonduvate küsimustega palun pöörduda koguduse vaimuliku Mikk Leedjärve poole (mikk.leedjarv@eelk.ee või 56617247).

Täiskogu liikmed
on kõik koguduse
hingekirjas olijad,
kes on jooksval aastal
teinud liikmeannetuse
ja käinud vähemalt
korra kalendriaastas
armulaual.
  • november 2024

    Kandidaatide esitamine

  • detsember 2024

    Kandidaatide tutvustamine

  • 12. jaanuar 2025

    Täiskogu koosolek

    nõukogu valimised

  • 26. jaanuar 2025

    UUE nõukogu ametisse õnnistamine ja koosolek

    juhatuse, revidendi ja sinodisaadikute valimine

Nõukogu kandidaadid

AIVAR PÕLDA

Juba viimased 17 aastat elan Viimsis Haabneemes, mis on mulle armas kodupaik. Olen kolme lapse isa. Olen kasvanud Eesti ühes suuremas perekonnas, kus kokku oli 14 last, mina nendest kõige vanem. Olen lõpetanud Sisekaitseakadeemia Päästekolledži. Erialalt olen tuleohutuse ekspert. Igapäevaselt teguttsen eraettevõttes Kahjuennetus OÜ juhatuse liikmena. on mul suur armastus sportlikult aktiivse eluviisi vastu. Olen kuuel viimasel aastal läbinud Ironman 70.3 võistluse ja Olen ka Eesti Languvarjuklubi liige.

EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse liikmeks õnnistati mind 2010. aastal ja sellest ajast alates olen ka täiskogu liige. Kirikuga seotud teemad on mulle väga südamelähedased juba lapsepõlevest. Kuigi tänapäeval kohtab noori inimesi kirikus vähem, on tähtis olla olemas ja valmis abistama igat eksinud hinge. Mis saab olla veelgi suurem rõõm, kui seda on andmise rõõm: ”Kes kasinasti külvab, see ka lõikab kasinasti ja kes rohkesti külvab, see ka lõikab rohkesti”.

ERKO VELTSON

Olen lõpetanud Eesti Mereakadeemia laevajuhi (tüürimees) eriala. Magistrikraad on veel omandamisel EBSis.

Viimsi kogudusega olen seotud alates 2016.a, kui tulin leerikooli ja alates 2021.a asusin juhatuse esimehe kohale. Viimase nelja aasta jooksul olen panustanud kiriku töösse ja heaolusse erinevate tegevustega. Olen seda meelt, et palju on veel teha ja ma olen nõus ning valmis panustama nendesse tegevustesse veel.

KRISTEL TAAL

Olen Viimsi koguduses teinud juhatuse  tööd üle 10 aasta ning soovin oma panust anda kogukonna  ja kiriku heaks ka edaspidi. Viimsi vallas elanud aastast 2001 ja meie kiriku hinge elu on mulle alati korda läinud.

KRISTEL POTSEPP

Olen Kristel Potsepp ning olen Viimsis elanud üle 32 aasta. Kiri on minu elus tähtsal kohal juba väikesest peale – mind on leeritatud ja minu laps ristitud Viimsi Püha Jaakobi kirikus, mis on minu jaoks kodukirik. Olen varasemalt olnud kiriku nõukogu liige üle kümne aasta. Täna olen ka Viimsi vallavolikogu liige ning volikogus olles olen püüdnud võimalikult palju kaasa rääkida ka kiriku heaolu nimel. Kirikuõpetaja on meie pere olulistest sündmustest alati osa võtnud ja soovin oma kogemuste ning teadmistega jätkuvalt panustada kiriku töösse vastavalt võimalustele.

LEA TREUFELDT

Olen Viimsi Püha Jaakobi koguduse liige 13 aastat ning koguduse nõukogu liige alates 2015. aastast. Pühapäevane kirikus käimine on mulle oluline osa minu elust  ja mul on hea meel anda oma panus koguduse ellu.

Olen olnud üks pühapäevase teenistuse järgse kohvilaua eest hoolitseja ja selle traditsiooni taaselustaja pärast COVID-19 piiranguid. Hetkel abistan Taizé Euroopa noorte täiskasvanute aastavahetuse kokkutuleku ettevalmistamist Viimsis. Viimastel aastatel olen toetanud koguduse organisti Viimsi orelisuve esinejatele koguduse poolt  tänutäheks lillede kinkimisega.

Armastan meie mereäärset kirikut ja kogudust ning võimalust kiita ja tänada Jumalat koos teistega. Kandideerin koguduse nõukogusse, et toetada ja abistada meie koguduse õpetajaid nende  põhitegevuses.

LIINA PADRIK

Olen 35-aastane abikaasa ja kolme lapse ema. Olen pühendunud koguduseliige ning tunnen, et on aeg võtta suurem vastutus ja panustada koguduse arengusse. Mulle on olulised armastus, rahu ja lahkus, ning püüan neid väärtusi kanda nii oma peres kui ka ühiskonnas. Üks mu lemmiktegevusi on raamatute lugemine, samuti hindan vaikseid hetki, mil saan olla oma mõtetega üksi, sest need aitavad mul leida tasakaalu ja selgust elus. Ma ei pelga väljakutseid ja hindan võimalust õppida ning kasvada. Usun, et avatud südamega ja Jumala juhtimisel suudan anda oma panuse meie koguduse ühtsuse ja kasvamise toetamiseks.

MAARIKA LEMBER

Elan Viimsis juba 27 aastat ning koos abikaasaga oleme siinses looduslähedases ja kogukondlikus keskkonnas juba päris suureks kasvatanud 5 last. Tegutsedes tööalaselt HR valdkonna konsultandina, koolitajana ja coachina näen, kuidas aina kõrgemate tulemuste poole püüdlemise tuules kahaneb kontakt iseendaga ning lihtsate fundamentaalsete asjadega (loodus, pere, eetiliselt õige-vale, isetegemise oskus ja rõõm jms). Kirik on üks nendest ankrutest, mis iganädalaselt võimaldab vaadata endasse ja igavikuliste väärtuste kaudu oma elule hoides meid seeläbi võõrdumast “päris” elust. Seetõttu pean oluliseks kaasa aidata kiriku-traditsiooni edendamisele.

MAREK MERE

Olen sündinud 1968 aastal Valgas ja seal ka koolis käinud. Peale vene sõjaväge õppisin Tartu H. Elleri Muusikakoolis ja EMTA-s.

Täiendasin ennast Taanis kontrabassi mängjana. Töötan VHK ja Viimsi Muusikakoolis õpetajana ja ettevõtjana. Meil on elukaaslasega 2 last.

MERLE MÄND

Olen sündinud 1968. a Võru linnas ja üles kasvanud ning koolis käinud Võrumaal. Olen omandanud Tallinna Pedagoogilises Ülikoolis rootsi keele ja kirjanduse õpetaja kutse ning hilisemal ajal lõpetanud Usuteaduse Instituudi kristliku kultuuriloo erialal. Praegu õpetan Merivälja Koolis väikeklassidele matemaatikat. Paar aastat olen saanud meie kirikus kätt proovida ka õpetajana pühapäevakoolis.

TIINA JAAKSON

Olen viimsilane 20.ndat aastat. Olen pärit Haapsalust, kus möödus ka minu lapsepõlv ja kooliaeg. Seejärel jätkasin õpinguid Tartu Ülikoolis, mille lõpetasin aastal 1997 ajakirjanikuna. 2024. aastal lõpetasin Tallinna Ülikooli soome keele ja eesti keele kui teise keele õpetajana. Ajakirjanduses töötasin veidi üle 30 aasta. Praegu töötan õpetajana kahes erinevas koolis. Aastast 2022 õpetan Ukraina sõjapõgenikele eesti keelt ja 2024. aastast õpetan Eesti koolilastele soome keelt.

URVE PARIS PALO

Olen Viimsi elanik viimased 25 aastat. Lõpetasin Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ja olen töötanud erinevatel ametikohtadel nii era-kui ka avalikus sektoris. Hetkel olen tegev juhtimise ja meeskonnakoolitajana. Peres kasvavad tütar ja poeg. Oleme kogu perega pikaajalised Viimsi Püha Jaakobi kiriku liikmed ja olen valmis hea meelega jätkuvalt panustama oma aega ja oskusi kiriku arengu hüvanguks.

VILLEM VÄLJAS

Ma olen noor ja aktiivne koguduse liige. Kogudusse jõudsin ma hiljuti, saades ristitud ja leeritatud meie omas Viimsi Püha Jaakobi kirikus sellel kevadel. Olen äsja lõpetanud gümnaasiumi ning pean vajalikuks tuua kogudusse uusi inimesi, kuid selle juures peab kogudus jääma endaks. Oleksin väga tänulik, kui saaksin anda oma panuse koguduse tööse järgneva nelja aasta jooksul.

Juhtorganite ülesanded

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Nõukogu ülesanded EELK põhikirja § 55 kohaselt on:

1) olla koguduse vaimulikele toeks koguduse usulisel ja kõlbelisel ülesehitamisel ja edendada koguduse tegevust;
2) koguduse juhatuse liikmete ning sinodisaadikute ja nende asendusliikmete valimine ja ennetähtaegne tagasikutsumine;
21) koguduse juhatuse liikme ja koguduse vahel tehingu tegemiseks nõusoleku andmine;
3) järelevalve koguduse majandustegevuse ja raamatupidamise üle;
4) vajadusel audiitori nimetamine;
5) koguduse majandusaasta aruande kinnitamine ja eelarve vastuvõtmine;
6) koguduseliikme maksude ja nende tasumise tähtpäevade kinnitamine;
7) muud kirikuseadustikus ettenähtud ülesanded ja kohustused.

Juhatuse ülesanded EELK Põhikirja § 58 kohaselt on:

1) olla koguduse vaimulikele toeks koguduse usulisel ja kõlbelisel ülesehitamisel ja edendada koguduse tegevust;
2) koguduse vara valitsemine ning majandustegevuse ja raamatupidamise korraldamine;
3) koguduse majandusaasta aruande ja eelarve eelnõu koostamine;
4) nõukogu otsuste elluviimine;
5) koguduse õpetaja kirjalikul nõusolekul koguduse töötajate töölevõtmine ja ametist vabastamine;
6) muude asjade korraldamine, mis on kirikuseadustikus juhatuse pädevusse antud või mis ei ole koguduse õpetaja, täiskogu ega nõukogu pädevuses.

Kes saavad valida, kandideerida ja kandidaate esitada?
Kes saavad valida?

Koguduse juhtimisorgani või ametiisiku valimistel saab osaleda vähemalt 18-aastane konfirmeeritud koguduseliige, kes samas või mõnes teises EELK koguduses on eelmisel või jooksval kalendriaastal käinud armulaual ning tasunud liikmemaksu või teinud liikmeannetuse ning kelle õigusi ei ole kirikukari korras piiratud. (Kirikuseadustiku § 203)

Seega on hääleõigus kõikidel koguduse liikmetel, kes on ajavahemikus 1. jaanuar kuni 31. detsember 2024 saanud osa armulauast mõnes luterlikus kirikus ja teinud  meie kogudusele liikmeannetuse.

Kes saavad kandideerida?

Nõukogu liikme kandidaadiks võib üles seada vähemalt 18-aastase konfirmeeritud koguduseliikme, kes samas või mõnes teises EELK koguduses on eelmisel või jooksval kalendriaastal käinud armulaual ning tasunud liikmemaksu või teinud liikmeannetuse ning kelle õigusi ei ole kirikukari korras piiratud. (Kirikuseadustiku § 208)

Nii on oodatud koguduse juhtorganite töösse panustama kõik need, kellel on selleks soov, ning kes osutuvad valimiste hääletusel valituks.

Kes saavad kandidaate esitada?

Koguduse nõukogu liikmekandidaate võivad esitada nõukogu, juhatus, koguduse õpetaja ja 5-10 koguduse täiskogu liiget üheskoos. (Kirikuseadustiku § 213)

Selliselt on võimalik väga laiapõhjaline kandidaatide esitamine. Kuid loomulikult selleks, et kandidaate oleks võimalik ka eelnevalt tutvustada, toimub meie koguduses kandidaatide ülesseadmine enne 1. detsembrit 2024.